W dniach 28-30 kwietnia 2021 r. odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Online ÖKOINDUSTRIA organizowana przez Węgierską Agencję Promocji Eksportu (HEPA)
RDOŚ podejmuje wiele działań, aby ograniczać konflikty powodowane przez duże drapieżniki. Elementem, tych działań było spotkanie z samorządami, przybliżające uwarunkowania prawne ochrony wilka, jego biologię i behawior
W czasie spotkania z GDOŚ strona białoruska zobowiązała się do przekazania informacji zadeklarowanych podczas międzyrządowych konsultacji transgranicznych dla białoruskiej elektrowni jądrowej Ostrowiec.
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przedstawia zestaw podstawowych informacji dla samorządów, które pomogą zapobiegać incydentom z udziałem wilków lub w sposób właściwy na nie reagować.
Stanowisko Komisji Ochrony i Zarządzania Zasobami Przyrodniczymi PAN w sprawie ochrony wilka w Polsce jest zgodne ze stanowiskiem Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i prowadzoną przez nią polityką ochrony wilka.
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zdecydowanie dementuje wszelkie doniesienia o planowaniu wyłączenia wilka spod ochrony gatunkowej. Wilk jest i pozostanie gatunkiem ściśle chronionym.
Widok wilka czy niedźwiedzia na górskim szlaku jest niewątpliwie niezwykłym przeżyciem. Jednak co zrobić kiedy zwierzęta te pojawiają się w ogrodzie przed domem? Do kogo zwrócić się o pomoc?
Do podkarpackich hodowców, których stada narażone są na ataki wilków, trafiły szczenięta owczarków podhalańskich. Ta polska rasa była niegdyś nieodzownym elementem tradycyjnego wypasu owiec w górach.